Naše formule na filmovém festivalu LSFF

Kruhová hala České zemědělské univerzity se stane od pondělí 15.října do pátku 19.října dějištěm již osmého ročníku Life Sciences Film Festivalu. Tento projekt, nabízející odpovědi na otázky klimatu, ekonomiky, technologického pokroku a mnohých dalších témat, se za sedm uplynulých roků své existence stal mezinárodně uznávaným a velmi populárním. Do letošního ročníku bylo vybráno 40 filmů z více než 1 300 zaslaných, jejichž autoři pocházejí z 86 zemí světa, a 22 titulů se utká nejen o ceny jednotlivých fakult ČZU, ale také o Velkou cenu LSFF, se kterou je spojena finanční odměna v hodnotě 3 000 euro.

Hlavní témata letošního festivalu i jeho doprovodného programu se budou zabývat rovnováhou mezi nedostatkem a přemírou vody, prvními organismy, umělou inteligencí nebo třeba znečištěním planety. V širším zájmu jsou všechny filmy i doprovodné programy přístupné bezplatně nejen pedagogům a studentům, ale také veřejnosti.

Life Sciences Film Festival ovšem neskončí 19.října. Jeho pokračování s názvem Food Film Festival se uskuteční v sobotu 27.října v prostorách Národní technické knihovny v Praze, a bude zaměřeno na jídlo a aktuální otázky, spojené s potravinářským průmyslem.

I naší  formuli můžete na festivalu vidět, a to 15.10. od 9:00 do 13:00 před Kruhovou halou.